Aktivity

Rozhledna Klepáč (1.144 mnm): 

Rozhledna Klepáč se nachází na vrcholu pohraniční hory Klepý, který je rozvodím do trojce evropských moří. Od chalupy přes přes parkoviště Pod Klepáčem se vydáte po červené turistické značce. Délka trasy cca 5 km.

Kralický Sněžník (1.424 mnm):

Cest na Kralický Sněžník od naší chalupy vede více. Mezi naši oblíbenou patří výstup na Klepáč, přes sedlo Puchača a Malý Sněžník na Kralický Sněžník. Před výstupem na Kralický Sněžník je možné využít občerstvení na polské chatě Stronisko. Z Kraličáku je možné jít přes Stříbrnické sedlo a Sušinu na Slmaník.

Klášter Hedeč - Hora Matky Boží:

Hedeč je významné poutní místo s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Na Hedeč je možné přijet na kole asfaltkou a nebo vyjít příkrou cestou lemovanou alejí přímo z Králíků. Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči byl v roce 2018 vyhlášen národní kulturní památkou.  

Neratov - kostel se skleněnou střechou:

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově - unikát se skleněnou střechou. Cyklovýlet přes polskou stranu do Neratova je dlouhý cca 30km. Cesta autem od chalupy ke kostelu měří cca 40km. Za zmínku stojí také možnost návštěvy poutního pivovaru Neratov. 

Cyklovýlet na Severomoravskou chatu

Z chalupy přes Bar Větrák, polní cestou do Červeného potoka, dála na Hedeč a na Severomoravskou chatu (cesta tam cca 15 km). 

Vojenské muzeum Králíky, Pěchotní srub U cihelny, Dělostřelecká tvrz Bouda a Hůrka: 

Do Vojenského muzea v Králíkách a do pěchotního srubu u Cihelny je možné dojet s dětmi na kolech polní cestou kolem Větráku, přes Horní a Prosřední Lipku a tím se vyhnout více frekventovaným cestám. Délka trasy je cca 8km. Pokud cyklovýlet s dětmi protáhnete až do Králíků, děti můžete odměnit dobrou točenou zmrzlinou na parkovišti u Reichlů. 

Bunkry kóta Maliník: 

Pěchotní srub K-S 3 U lesa, Pěchotní srub K-S 2 Na kótě. Pěší výlet od chalupy ke kostelu a dále na rozcestí U mlýnice. Pokračuje po neznačené polní cestě a dále lesem. Délka trtasy cca 5km. Více informací o bunkrech lze najít na www.sneznik.cz